Головна

Структура / Кафедри університету / Фінансів, обліку та оподаткування / Наукова робота студентів / - «Фінансовий простір» (спеціальність 072) / Засідання / ЗАСІДАННЯ СТУДЕНТСЬКОЇ НАУКОВОЇ ПРОБЛЕМНОЇ ГРУПИ «ФІНАНСОВИЙ ПРОСТІР» СПЕЦІАЛЬНОСТІ 072 «ФІНАНСИ, БАНКІВСЬКА СПРАВА, СТРАХУВАННЯ ТА ФОНДОВИЙ РИНОК»

ЗАСІДАННЯ СТУДЕНТСЬКОЇ НАУКОВОЇ ПРОБЛЕМНОЇ ГРУПИ «ФІНАНСОВИЙ ПРОСТІР» СПЕЦІАЛЬНОСТІ 072 «ФІНАНСИ, БАНКІВСЬКА СПРАВА, СТРАХУВАННЯ ТА ФОНДОВИЙ РИНОК»

28 листопада 2024 року продовжила свою роботу студентська наукова проблемна група «Фінансовий простір» спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок».

Сучасний розвиток фінансового сектору характеризується посиленням цифровізації послуг та технологізації операційних процесів фінансових посередників. Визначною ознакою сучасного розвитку фінансового ринку єшироке впровадження фінтех інновацій та поява нових гравців даного ринку – фінтах-компаній, які не є фінансовими посередниками, проте можуть використовувати певні технологічні розробки й спеціалізоване програмне забезпечення для надання визначеного виду фінансових послуг, замінюючи традиційних фінансових посередників.

Саме тому темою засідання студентської наукової проблемної групи «Фінансовий простір» спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок» стало проведення семінару на тему «Фінансовий сектор в умовах цифровізації економіки».

Окрему увагу було приділено оновленій «Стратегії розвитку фінансового сектору України», головний фокус якої направлено як на спротив російській агресії, так і здійснення відновлення всієї країни загалом. Ефективність реалізації даної стратегії сприятиме стійкому та динамічному розвитку фінансового сектору держави, що є вкрай важливим за даних теперішніх кризових умов, а також: забезпечить та зміцнить рівень та стан його конкурентоспроможності як за умов європейської інтеграції, так і за умов його інтеграції в світовий фінансово-економічний простір.

Також було обговорено розвиток системи недержавного пенсійного забезпечення. Наразі в Україні система недержавного пенсійного забезпечення є недостатньо розвинутою, що обумовлюється як недосконалою нормативно-правовою базою, так і ступенем довіри суспільства до діяльності недержавних пенсійних фондів та страхових компаній. Сучасні виклики останніх років, зокрема, пандемія COVID-19 та військові дії на території України, лише посилили тиск на пенсійну систему таких чинників як старіння нації, зростання середнього очікуваного терміну життя населення, інфляція, девальвація національної валюти, та не змогли не відобразитись на можливостях Державного пенсійного фонду України щодо виконання своїх зобов’язань.

Серед запропонованих ініціатив щодо вдосконалення функціонування системи недержавного пенсійного забезпечення в Україні учасниками зустрічі було виділено: впровадження системи загальнообов’язкового накопичувального пенсійного забезпечення, а також підвищення фінансової грамотності населення, поширення та спрощення доступу до інформації стосовно механізмів та принципів недержавного пенсійного забезпечення, проведення регулярної комунікації та маркетингових заходів щодо переваг використання пенсійних інструментів, підвищення прозорості та ефективності діяльності недержавних пенсійних фондів.

Проведення подібних заходів є важливим аспектом підготовки майбутніх професіоналів у сфері фінансів, оскільки дозволяє розвивати у студентів навички критичного мислення в умовах стратегічної трансформації фінансово-економічної сфери.

Засідання студентської наукової проблемної групи «Фінансовий простір» продемонструвало високий рівень зацікавленості здобувачів у питаннях розвитку фінансового сектору та актуальних викликах сучасної економіки. Активна участь студентів у дискусіях, обговореннях та пропозиціях щодо вдосконалення фінансових інструментів і механізмів підтвердила їхню готовність до впровадження новітніх підходів у майбутній професійній діяльності.

Захід став важливою платформою для обміну думками, формування нових ідей і рішень, що сприятимуть подальшому розвитку фінансового сектору в умовах цифровізації та економічних трансформацій. Викладачі кафедри висловили вдячність студентам за активність і змістовні виступи, наголосивши на важливості подальшого вдосконалення наукової роботи в напрямку формування інноваційних підходів до розвитку фінансової системи України.