Головна

Структура / Кафедри університету / Фінансів, обліку та оподаткування / Наукова робота студентів / - «Фінансовий простір» (спеціальність 072) / Засідання / ЗАСІДАННЯ СТУДЕНТСЬКОЇ НАУКОВОЇ ПРОБЛЕМНОЇ ГРУПИ «ФІНАНСОВИЙ ПРОСТІР» СПЕЦІАЛЬНОСТІ 072 «ФІНАНСИ, БАНКІВСЬКА СПРАВА ТА СТРАХУВАННЯ»

ЗАСІДАННЯ СТУДЕНТСЬКОЇ НАУКОВОЇ ПРОБЛЕМНОЇ ГРУПИ «ФІНАНСОВИЙ ПРОСТІР» СПЕЦІАЛЬНОСТІ 072 «ФІНАНСИ, БАНКІВСЬКА СПРАВА ТА СТРАХУВАННЯ»

19 січня 2023 року відбулося перше у новому 2023 році засідання студентської наукової проблемної групи «Фінансовий простір» спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа та страхування», науковий керівник - д.е.н., професор, завідувач кафедри фінансів, обліку та оподаткування Лариса СІДЕЛЬНИКОВА.

Під час засідання проблемної групи було представлено результати дослідження студентки 2 курсу другого (магістерського) рівня вищої освіти Світлани ГУЗІК на тему: «Податкові надходження у системи доходів Державного бюджету України».

Світлана підкреслила, що проблема наповнення дохідної частини Державного бюджету України в умовах воєнного стану є однією з найбільш гострих. На основі проведеного дослідження доповідачка запропонувала такі напрями збільшення доходів бюджету: забезпечення ефективного й стабільного бюджетно-податкового законодавства, його простоти й однозначності в трактуванні; удосконалення планування державного бюджету та впровадження стратегічного бюджетного планування; розроблення відповідного дієвого механізму планування та регулювання податкового навантаження; збільшення ролі податкових надходжень, зокрема підвищення фіскальної ефективності податків за рахунок розширення податкової бази.

Також було представлено науковий доробок студентки 3 курсу першого (бакалаврського) рівня вищої освіти Ксенії ЖОВНІР на тему: «Місцеві податки як складова податкової системи України».

У доповіді студентка зазначила, що система місцевого оподаткування є важливим інструментом забезпечення життєдіяльності та розвитку територіальних громад, адже успішне виконання функцій і завдань, покладених на органи місцевого самоврядування, неможливе без належного обсягу фінансових ресурсів. Основним джерелом надходжень місцевих бюджетів мають стати власні доходи, у тому числі місцеві податки і збори. Тому підвищення ролі саме місцевого оподаткування і збільшення його частки у складі доходів є головним напрямом зміцнення місцевих бюджетів та розширення фінансової автономії відповідних територій. З огляду на зазначене, органи місцевого самоврядування мають забезпечити підвищення ефективності бюджетно-податкового планування та сприяти виявленню резервів зростання податкового потенціалу. Реалізація цих завдань можлива, насамперед, через обґрунтоване і зважене встановлення місцевих податків і зборів на території відповідної територіальної громади.

По завершенню доповідей відбулося активне обговорення матеріалів досліджень, до якого долучилися усі учасники засідання.

Дякуємо всім за активну участь та бажаємо подальших наукових досягнень!