Структура / Кафедри університету / Кафедра державного управління і місцевого самоврядування / Наукова діяльність / Студентський науковий гурток / ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ВЕБІНАР «АКАДЕМІЧНА ДОБРОЧЕСНІСТЬ ЯК ДІЄВИЙ МЕХАНІЗМ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ ОСВІТИ» |
ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ВЕБІНАР «АКАДЕМІЧНА ДОБРОЧЕСНІСТЬ ЯК ДІЄВИЙ МЕХАНІЗМ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ ОСВІТИ»
Дата 05.04.2023 00:10

Науково-педагогічні працівники кафедри державного управління і місцевого самоврядування та студенти-члени наукового гуртка спеціальності 281 «Публічне управління та адміністрування» Херсонського національного технічного університету Олена Зубаль та Олена Сіданова на чолі із в.о.завідувача кафедри д.держ.упр., професором Вікторією Філіпповою узяли участь у вебінарі «Академічна доброчесність як дієвий механізм забезпечення якості освіти».
Організаторами заходу виступив ДЗВО Університет менеджменту освіти (м. Київ).
Вебінар відкрила Зоя Вікторівна Рябова, завідувач кафедри менеджменту освіти і права, доктор педагогічних наук, професор. У своєму вітальному слові вона привітала присутніх з початком Заходу, розповіла про його тематику та зауважила, що цей комунікаційний захід має широке географічне представництво і в ньому беруть участь не тільки викладачі та науковці, студенти та аспіранти, але й представники закладів загальної середньої та фахової передвищої освіти.
Основним спікером виступила Ірина Петрівна Кринична, професор кафедри менеджменту освіти і права, доктор наук з державного управління, професор. Вона розповіла про основні підходи до запровадження академічної доброчесності в закладах освіти, нормативну базу та можливі напрямки вдосконалення процесів запровадження принципів академічної доброчесності в наукову та освітню діяльність.
Іван Васильович Бойченюк, доктор філософії у галузі права, заслужений юрист України розповів про практичний досвід роботи з випадками академічної недоброчесності, академічного плагіату та пов’язаних з ними процедурами.
Марина Ігорівна Губа, к.е.н., доцент, доцент кафедри державного управління і місцевого самоврядування ХНТУ у своїй доповіді акцентувала увагу на процедурах забезпечення академічної доброчесності в Херсонському національному технічному університеті, а також на рекомендаціях НАЗЯВО щодо перевірки внутрішніх політик забезпечення академічної доброчесності в закладах вищої освіти і зовнішньої оцінки їх якості.
На завершення заходу присутні погодилися, що забезпечення академічної доброчесності є надзвичайно важливим для діяльності закладів освіти та наукових установ.