Структура / Відділи / Бібліотека ХНТУ / Для науковців / Web of Science та SCOPUS |
Web of Science та SCOPUS
Дата 14.02.2019 10:28
В межах державної програми за сприянням Міністерства освіти і науки України та Державної-науково-технічної бібліотеки, а також з ініціативи бібліотеки ХНТУ з 1 листопада 2018 р. по 31 травня 2019 р. Херсонський національний технічний університет отримав доступ до міжнародної базиданих Web of Science. Доступ до бази даних SCOPUS продовжено. Міжнародні електронні бази даних є сучасним і корисним інструментом у роботі з науковою інформацією як для окремих дослідників, так і для установ. Ресурси БД містять найбільш актуальну інформацію, що дозволяє ознайомитися зі світовими досягненнями у науковій сфері, визначити перспективність того чи іншого напрямку наукових досліджень і тим самим покращити їх якість, знайти партнерів для спільної розробки наукових проектів, а також забезпечити моніторинг міжнародних дослідницьких проектів в університеті. Доступ до баз даних надаєтьсяз усіх комп'ютерів, підключених до Інтернет через локальну комп’ютерну мережу Херсонського національного технічного університету. З питань проведення консультацій щодо ресурсів просимо звертатися до бібліотеки ХНТУ.
SCOPUS – найбільша в світі універсальна реферативна та бібліографічна наукометрична база даних, яка була створена в 2004 р. видавничою корпорацією Elsevier. В багатьох країнах SCOPUS є одним з головних джерел отримання науко метричних даних для проведення оціночних досліджень на державному та/або корпоративному рівні. Наукометричний аппарат бази даних забезпечує облік публікацій науковців і установ, у яких вони працюють, та статистику їх цитованості. Дані SCOPUS по науковому цитуванню входять в число критеріїв, що враховуються в системі оцінки ефективності діяльності вищих навчальних закладів, наукових організацій і окремих науковців. Крім того, SCOPUS надає гіперпосилання на повні тексти матеріалів. Ресурс індексує понад 22 тис. Рецензованих наукових журналів різних галузей знань – природничих наук, математики, інженерії, технології, охорони здоров’я та медицини, соціальних і гуманітарних наук, а також близько 150 тис. книг та ін. Серед переваг цієї бази даних варто відзначити зручний і простий інтерфейс, можливість побачити результати за всіма можливими джерелами пошуку, зокрема деталізовану картину за назвами журналів, авторами і співавторами, організаціями, роками видання, типами публікацій тощо.
Доступ до SCOPUS можна отримати зі всіх IP-адрес університету за посиланням: https://www.scopus.com/search/form.uri?display=basic.
Web of Science (WOS) компанії Clarivate Analytics – реферативно-бібліографічна і наукометрична (бібліометрична) інформаційна платформа, яка охоплює понад 50 мільйонів записів в 12 500 журналах по всьому світу і 120 000 матеріалів конференцій в галузі природничих, суспільних, гуманітарних наук і мистецтва. Цей ресурс не містить повних текстів статей, однак включає в себе посилання на повні тексти в першоджерелах і списки всіх бібліографічних посилань, що зустрічаються в кожній публікації, що дозволяє в короткий термін отримати найповнішу бібліографію по будь-якій темі. На платформі Web of Science розміщені кілька баз даних: наприклад, Web of Science Core Collection, а також аналітичні інструменти, що допомагають оцінювати інформацію з точки зору різних критеріїв (Incites, Journal Citation Reports, Essential Citation Reports). База даних Web of Science Core Collection – це ретельно відібрана колекція найвпливовіших журналів в світі за всіма дисциплінами. Набір даних Web of Science Core Collection платформи Web of Science пов'язаний з регіональними індексами цитування, патентними даними, спеціалізованими предметними індексами і індексом наборів дослідних даних.
Доступ до Web of Science можнао триматизі всіх IP-адрес університету за посиланням: https://apps.webofknowledge.com/WOS_GeneralSearch_input.do?product=WOS&search_mode=GeneralSearch&SID=F44yfq1llcAuQOMH6y6&preferencesSaved=
Інструкція для користування WebofScience міститься на стартовій сторінці ресурсу в розділі «Справка Web of Science». Також на стартовій сторінці є посилання на ресурс End Note, який представляє швидкий і легкий ресурс для організації і вивантаження бібліографічних даних з широкого кола джерел.
Детальніше дізнатися, як використовувати Web of Science: https://clarivate.ru/products/web-of-science/
Дізнатися більше про бібліометрію і продукти Clarivate Analytics на онлайн-семінарах Clarivate Analytics: https://clarivate.ru/webinars