Структура / Кафедри університету / Економіки, підприємництва та економічної безпеки / Новини та події кафедри / Участь викладачів і аспірантів ХНТУ у гостьовій лекції щодо інтеграції штучного інтелекту у вищу освіту |
Участь викладачів і аспірантів ХНТУ у гостьовій лекції щодо інтеграції штучного інтелекту у вищу освіту
Дата 16.01.2025 10:46
10 грудня 2024 року аспірант спеціальності 051 Економіка Олександр Олійник та викладачі кафедри Економіки, підприємництва та економічної безпеки ХНТУ д.е.н., професор Наталія Шандова і к.т.н., доцент Наталія Олійник мали унікальну можливість долучитися до гостьової лекції всесвітньо відомого фахівця з штучного інтелекту, почесного професора Університетського коледжу Лондона (Великобританія) Роуз Лаккін. Захід було організовано Національним університетом фізичного виховання і спорту, а всього його відвідало більше 4 тис. фахівців з усіх міст України. Лекція професора Роуз ЛАККІН «Зміцнення української вищої освіти: орієнтація в революції ШІ у викладанні та навчанні» («Empowering Ukrainian Higher Education: Navigating the AI Revolution in Teaching and Learning») була дуже цікавою і 2 години зустрічі минули непомітно.
Під час вебінару розглядалися питання інтеграції сучасних засобів штучного інтелекту в галузь вищої освіти. Професор Лаккін акцентувала увагу на ключових викликах і можливостях, які штучний інтелект відкриває для викладачів і студентів. Особливу увагу було приділено питанням персоналізації навчання, впровадження інструментів ШІ для покращення ефективності викладання, зокрема це – оперативна обробка великих масивів інформації, її узагальнення й інтелектуальна аналітика, персоналізоване навчання студентів, автоматизація оцінювання. Значну увагу було приділено етичним аспектам використання сучасних технологій в освітньому процесі.
|
|
|
Зацікавленість аудиторії викликали питання, пов'язані із загрозою використання штучного інтелекту в сучасному світі: недостатня прозорість, неточність, ризик втрати даних, упередженість, непередбачувані наслідки, проблеми етичності, конфіденційність і готовність НПП і закладів освіти до використання інструментів ШІ. Учасники заходу активно долучалися до обговорення, ставили запитання та ділилися своїми думками щодо перспектив використання ШІ в українських університетах.
Участь наших здобувачів і викладачів вищої освіти у подібних заходах має надзвичайно важливе значення для розвитку як їхньої професійної майстерності, так і системи освіти загалом. Знайомство з передовими ідеями, такими як інтеграція штучного інтелекту у навчальний процес, дозволяє не лише оновлювати власні підходи до викладання, але й формувати в студентів сучасні компетенції, що відповідають викликам часу.