Головна

Структура / Кафедри університету / Хімічних технологій, експертизи та безпеки харчової продукції / Новини кафедри / Зустріч студентів кафедри ХТЕБХП зі старшим судовим експертом НДЕКЦ Херсонського МВС України

Зустріч студентів кафедри ХТЕБХП зі старшим судовим експертом НДЕКЦ Херсонського МВС України

20 травня 2021 року відбулася зустріч студентів кафедри хімічних технологій, експертизи та безпеки харчової продукції спеціальностей 161 Хімічні технології та інженерія ОП «Хімічні технології харчових добавок та косметичних засобів» та 181 Харчові технології ОП «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції» зі старшим судовим експертом відділу досліджень матеріалів, речовин і виробів Херсонського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України (далі - НДЕКЦ) Слюсарчук Лідією Костянтинівною.

Під час зустрічі Лідія Костянтинівна розповіла про структуру Херсонського НДЕКЦ та нормативну базу, якою керується Центр при здійсненні своєї діяльності, види експертних спеціальностей та досліджень, що виконують судові експерти Центру. Більш детально Лідія Костянтинівна торкнулася особливостей роботи відділу досліджень матеріалів, речовин і виробів та провела лекцію з презентацією на тему «Сучасне обладнання та методика досліджень, які використовуються для ідентифікації невідомих речовин».

Робота експерта є дужє важливою та відповідальною, потребує зосередженості та сконцентрованості, наявності спеціальних знань та навичок. Лідія Костянтинівна зазначила, що під час аналізу речових доказів судові експерти обов’язково використовують комплекс якісних та кількісних методів дослідження. При виконанні експертизи в залежності від виду речовини, яка надійшла на дослідження, експерти можуть застосовувати мікроскопічні методи аналізу, молекулярний спектральний аналіз, якісний хімічний аналіз та хроматографічні методи, до яких відносять методи газової, рідинної та тонкошарової хроматографії. Слюсарчук Л.К. познайомила студентів з принципами роботи основних приладів, що знаходяться у відділі досліджень матеріалів, речовин і виробів: оптичні мікроскопи «KONUS® Crystal-45», та «Meopta», газові хроматографи «Bruker 430 GC» та ««Shimadzu-GC-2010 Plus AF»», газовий хроматограф з мас-селективним детектором «Thermo Electron Corporation», суміщений інфрачервоний Фур’є-спектрометр «Nicolet iN10 Thermo Fisher Scientific».

На завершення лекції Лідія Костянтинівна відповіла на запитання, які виникли у здобувачів вищої освіти, підтримала їх правильний вибір технічних спеціальностей у якості затребуваної майбутньої професії та запросила студентів після успішного закінчення університету та одержання ступеня магістра долучатися до колективу судових експертів Херсонського НДЕКЦ. Лідія Костянтинівна підкреслила, що відділу досліджень матеріалів, речовин і виробів необхідні кваліфіковані спеціалісти обох спеціальностей: 161 Хімічні технології та інженерія ОП «Хімічні технології харчових добавок та косметичних засобів» та 181 Харчові технології ОП «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції».

Кафедра хімічних технологій, експертизи та безпеки харчової продукції вдячна Слюсарчук Лідії Костянтинівні за проведену лекцію, надану можливість ознайомитись з особливостями застосування сучасного обладнання та фізико-хімічних методів дослідження при проведенні судових експертиз та сподівається на подальшу плідну співпрацю.До нових зустрічей!